امروزه تنها داشتن بیمه‌های اجتماعی در هنگام بیماری و بروز حادثه برای بیمه شدگان کافی نیست. هزینه‌های بستری و عمل جراحی در بیمارستان‌ها، فشار مالی فراوانی را به افراد وارد می‌نماید.
موسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های موفق برای بالابردن رضایتمندی کارکنان خود انواع خدمات رفاهی و درمانی را برای آنان فراهم می‌آورند. آنها معتقد هستند که کارکنان راضی به سازمان وفادار مانده و در جهت تحقق اهداف سازمان گام بر می‌دارند. به همین منظور بسیاری از موسسات، سازمان‌های دولتی و خصوصی که تعداد کارکنان آنها و افراد تحت تکفلشان بیش از 70 نفر باشند، می‌توانند در جهت دستیابی به این هدف، این گروه را تحت پوشش بیمه نامه درمان تکمیلی قرار دهند. با این کار سازمان آرامش و اطمینان را درهنگام بروز بیماری یا حادثه به کارکنان هدیه می‌کند.

هزینه‌هایی که توسط این بیمه نامه می‌تواند پرداخت گردد، به شرح زیر می‌باشد:
جبران هزینه‌های بیمارستانی: بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی محدود ( با بیش از 6 ساعت بستری)، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ شکن.
همچنین جبران هزینه‌های جراحی مغز و اعصاب ( به استثناء دیسک ستون فقرات ) ، قلب ، پیوند کلیه ، مغز استخوان و پیوند ریه و کبد حداکثر تا دو برابر تعهد بیمارستانی.
هرینه های زایمان طبیعی و سزارین.
هزینه‌های پاراکلینیکی شامل موارد زیر:
جبران هزینه های سونوگرافی ، ماموگرافی ، انواع سی تی اسکن ، انواع آندوسکوپی ، ام آر آی ، اکو کار دیو گرافی ، رادیو تراپی.
جبران هزینه های مربوط به تست ورزش ، نوار عضله ، نوار مغز ، آنژیوگرافی چشم، نوار عصب.
اعمال مجاز سرپایی شامل : شکستگی ها ، گچ گیری ، ختنه ، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون، لیپوم، تخلیه کیست و لیزر درمانی.
جبران هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم به میزان 4 دیوپتر و بیشتر برای هر چشم.
هزینه آمبولانس (داخل شهری و بین شهری) و سایر فوریت‌های پزشکی در صورتی که نهایتا به بستری شدن بیمه شده در بیمارستان گردد.در بیمه‌نامه درمان گروهی، جهت تعداد بیش از 4000 نفر، تخفیفات گروهی از 5 درصد الی 20 درصد اعمال می‌گردد.