بیمه درمان

سالانه میزان تصادفات، مرگ و میر،آتش سوزی و جراحات و بیماری های سخت و طولانی مدت نسبت به سال گذشته، بیشتر شده و با توجه به گران بودن هزینه های بیمارستان، دارو، مراقبت و … افراد از عهده پرداخت این هزینه ها بر نمی آیند و نمی توانند برای بهبودی حال خود یا اعضای خانواده شان، آن ها را تحت نظر متخصصین و پزشک های ماهر برای روند درمان قرار دهند.
بیمه های درمانی از جهت پرداخت نصف یا بیشتر هزینه های درمان، این فشار را از روی دوش خانواده ها برداشته و در شرایط سخت و حاد زندگی به کمک شما می آید.

درمان کرونا

در این شرایط که متاسفانه اکثر کشورها دچار بیماری کوید19 شده اند و کشور ما هم چندین وقت است درگیر این موضوع شده و کسب و کار مردم را نیز تحت و الشعاع قرار داده است، ممکن است هر یک از اعضای خانواده، دوست یا آشنا این ویروس را به شما منتقل کند و با توجه به گران بودن آمپول ها و هزینه های درمان این بیماری، وجود یک بیمه درمان برای پرداخت بخشی از هزینه ها می تواند کمک بزرگی برای اکثر خانواده ها باشد.
بنابراین اگر هنوز برای دریافت بیمه های درمانی اقدام نکرده اید، بهتر است به صورت آنلاین سریع تر برای ثبت نام بیمه درمان به سایت مراجعه کرده و مراحل آن را طی کنید تا زمانیکه دچار این بیماری شدید تا پایان بهبودی، بتوانید از خدمات درمانی بیمه استفاده کنید.

درمان کرونا

بیمه درمان

بیمه درمان کرونا

برای هزینه های درمانی شناخت یک بیمه درمانی مناسب و طولانی مدت، بزرگ ترین دغدغه افراد و خانواده ها می باشد، سوالی که فکر افراد زیادی را به خود مشغول کرده است این است که برای بیمه درمان کرونا، بیمه تکمیلی بهتر است یا بیمه عمر؟
همانطور که می دانید حتی اگر تمامی نکات بهداشتی و ایمنی را هم برای نگرفتن ویروس کرونا رعایت کنید، با این حال ممکن است یکی از اعضای خانواده دچار آن شود و به چندین نفر این ویروس را منتقل کند.

بیمه درمان تکمیلی کرونا

اگر شما گرفتار هر نوع ویروسی از جمله کرونا شده اید و بیمه درمان تکمیلی دارید دیگر نگران هزینه های درمان نباشید، زیرا ویروس کوید19 تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار دارد.
بیمه نامه هر فردی متناسب با سقف تعهدات و پوشش های مالی، متفاوت است. یعنی چه؟ ممکن است دو نفر بیمه درمان تکمیلی را داشته باشند اما حق بیمه ای که پرداخت می کنند با هم متفاوت باشد، به همین دلیل شخصی که حق بیمه بیشتری پرداخت کرده است میزان هزینه هایش، به نسبت کمتر از شخص دوم خواهد بود.

مثلا اگر در بیمه، پوشش ویزیت، دارو و یا خدمات آزمایشگاهی، نام برده شده باشد هزینه این موارد با بیمه خواهد بود که خب بسیار در کاهش هزینه های درمان موثر خواهد بود.
به طور کلی بیمه تکمیلی کرونا، یکی از انواع بیمه های درمانی است که مخصوص هزینه ها و روند درمان و بهبودی افراد در نظر گرفته شده و حتی فوت فرد بیمار را نیز پوشش می دهد و هزینه های آن را پرداخت می کند.

بیمه تکمیلی کوید19

بیمه درمان کوید19

بیمه عمر

بیمه عمر یکی از بیمه هایی است که افراد برای سرمایه گذاری آینده خود و هم بعد فوتشان به سراغ این بیمه می برند، زیرا این بیمه مزایا و فواید زیادی برای افرادی که آن را انتخاب می کنند، دارد.
برخی از کاربردها و مزایای این بیمه عبارت اند از:
• قرارداد های بیمه عمر معمولا طولانی مدت (نزدیک به سی سال) است و افراد می توانند تا آن موقع از پوشش های این بیمه استفاده کنند.
• بعد از تمام شدن مدت قرارداد بیمه، شما می توانید از مزایای سرمایه گذاری پس از آن استفاده کنید.
• بیمه گذار در پایان مدت زمان قرارداد خود، مبلغی را دریافت می کند که این مبلغ حاصل سال ها پرداخت حق بیمه و سودی است که به آن ها تعلق دارد.
• بیمه عمر پس از فوت افراد در اثر حادثه نیز مزایا و منافعی را به خانواده متوفی می رساند که یکی دیگر از مزایای انتخاب این بیمه می باشد.

بیمه عمر برای بیماری های خاص

بیمه عمر علاوه بر این که برای آینده و پس انداز افراد نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود، در پوشش برخی بیماری های خاص نیز تاثیر خوبی دارد. انواع سرطان، سکته مغزی یا قلبی، پیوند اعضای اصلی بدن و برخی عمل های جراحی.
اما بیمه عمر به طور کلی هزینه های ویروس های خاص مانند کوید19 را پرداخت نمی کند، اما برخی شرکت ها اعلام کرده اند که از این به بعد هزینه های درمان ویروس کرونا را نیز تحت پوشش قرار می دهند.
تعهدات بیمه کرونا
سوال مهم دیگری که ممکن است برای مردم پیش بیاید این است که میزان تعهدات و سقف پوشش درمان بیمه کرونا تا چه حد است؟
میزان تعهدات بیمه تکمیلی یا بیمه عمر برای کرونا متفاوت بوده و برای همه شرکت ها یک مقدار نمی باشد و مردم می تواند تا میزان مشخصی که در قرارداد درج شده از خدمات درمانی بیمه کرونا استفاده کنند.
میزان هزینه درمان بر اساس تعرفه وزارت بهداشت تعیین می شود و پس آن به افراد پرداخت خواهد شد. بنابراین قابل ذکر است که شرکت های بیمه که هزینه های کرونا را تحت پوشش خود دراورده اند، نمی توانند بیشتر از نرخ های مصوب به مراکز درمانی، هزینه ای به مردم پرداخت کنند.

بیمه عمر

بیمه سلامت عمر

جمع بندی

از زمانی که ویروس کوید19 وارد کشورمان شده، چند هزار نفر را درگیر خود کرده و کشته ها و تلفات زیادی را در چند ماه اخیر به همراه داشته است، به همین جهت شرکت های بیمه به تازگی هزینه های میلیونی درمان کرونا را تحت پوشش خود قرار داده اند تا این فشار را از دوش خانواده ها بردارند.
کمک های بیمه باعث می شود شما زودتر بتوانید راه های درمان را طی کنید و به آغوش خانواده خود برگردید، اما این که چه نوع بیمه و کدام شرکت را برای ثبت نام انتخاب می کنید، امری مهم است زیرا سقف تعهدات و میزان پوشش های درمانی در همه شرکت ها یک مقدار نیست و با توجه به میزان حق بیمه ای که افراد پرداخت می کنند و نرخ تعیین شده وزارت بهداشت، این هزینه های پرداختی متفاوت است.